Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze do Olomouce

Exkurze do Olomouce9. května jsme se žáky osmého a devátého ročníku navštívili Olomouc.

Absolvovali jsme pod vedením Mgr. Michala Franka vlastivědnou procházku městem. Z hlavního nádraží jsme se přemístili tramvají do centra města. Nejprve jsme vyšli k biskupskému paláci a přemyslovskému hradu, kde jsme si prohlédli interiér katedrály sv. Václava. Následně jsme prošli kolem bývalé tereziánské zbrojnice do Bezručových sadů. Během cesty jsme si vyprávěli o historii města Olomouce a žáci plnili úkoly, které si pro ně pan učitel připravil. Posledním cílem naší exkurze bylo Horní náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice. Třešničkou na dortu byl výstup na věž kostela sv. Mořice, odkud byl krásný výhled na celé město Olomouc a jeho blízké i vzdálenější okolí.

Exkurze se vydařila a jistě se do Olomouce ještě vrátíme.

Fotogalerie