Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet 1. třídy do ZOO Olomouc

Výlet 1. třídy do ZOO Olomouc



V úterý 19. května se žáci 1. třídy vydali na školní výpravu do Zoo Olomouc. Už cesta tam byla pro některé děti skoro stejně dobrodružná jako samotná návštěva zoologické zahrady. Do areálu jsme dorazili v dobré náladě a plní očekávání, koho během dne potkáme.

Při procházce zahradou děti obdivovaly zvířata z různých koutů světa. Velký úspěch měly žirafy se svými dlouhými krky, dovádivé opice i majestátní tygři. Největší hvězdou celého dne se ale stal žralok, který všechny naprosto uchvátil. Někteří žáci od akvária skoro nechtěli odejít a pečlivě sledovali každý jeho pohyb.

Během programu získaly děti spoustu zajímavých informací o životě zvířat, jejich přirozeném prostředí i péči, kterou potřebují. Silným zážitkem bylo také pozorování krmení některých obyvatel zahrady, při kterém nechybělo nadšení ani zvídavé otázky malých návštěvníků.

Samozřejmě zbyl čas i na svačinu, krátký odpočinek a nákup drobných suvenýrů. Domů se všichni vraceli příjemně unavení, ale plní krásných dojmů, nových poznatků a společných vzpomínek.

Výlet do zoologické zahrady se velmi vydařil a první třída si z něj odvezla spoustu veselých momentů i nezapomenutelných zážitků.

Fotogalerie

Mgr. Renata Švarcová