Dne 20. 5. 2026 jsme se se 7. třídou vypravili na výstavu „Zmatené peníze“ do Prostějovského zámku.
Na zámku nás přivítali místní edukátoři, kteří žáky rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina si vyzkoušela čištění mincí pomocí různých prostředků, například Jaru, kyseliny citronové nebo kečupu. Druhá skupina absolvovala komentovanou prohlídku výstavy, během které se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí nejen o platidlech, ale také o historii. Poté se obě skupiny vystřídaly.
Po návštěvě výstavy jsme si ještě prohlédli náměstí. Děti se vyfotily se sochou Jiří Wolker a nahlédli jsme také do Nové radnice.
Po krátkém rozchodu v obchodní galerii jsme se autobusem vrátili do Kojetína.
Akce se žákům velmi líbila a už nyní se těšíme na další zajímavou výstavu či program, který pro nás Prostějovský zámek v budoucnu připraví.