Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zápis dětí do 1. ročníku

Zápis dětí do 1. ročníku20. dubna 2023 proběhl na Základní škole Svatopluka Čecha v Kojetíně zápis do 1. ročníku.

Naši předškoláci svou školu znají, neboť většina z nich už navštěvuje přípravnou třídu. A navíc se mohli spolu s rodiči, účastnit ŠKOLIČKY, která jednou za měsíc umožňuje budoucím školákům a jejím rodičům nahlédnout do první nebo přípravné třídy, zúčastnit se různých aktivit a činností, které jsou pro ně připraveny.

Letošní zápis probíhal ve dvou místnostech krásně vyzdobené školní družiny.

V jeho průběhu děti prošly několik stanovišť, kde paní učitelky hravou formou zjišťovaly běžné schopnosti a dovednosti, a také správnou výslovnost, sociální zralost nebo schopnost soustředit se na zadaný úkol.

V druhé části, která měla velký úspěch, pak mohli budoucí školáci prokázat svou obratnost a pohybové dovednosti. Rodiče zatím vyplnili formulář a promluvili si s pedagogy.

Každý z budoucích prvňáčků na závěr obdržel čerstvě napečené lentilkové muffiny s logem školy, omalovánky a sešitek plný hádanek a rébusů.

Letošní zápis do 1. třídy proběhl ve velmi příjemné atmosféře, proto patří poděkování nejen všem pedagogickým pracovníkům, kteří zápis připravili, ale také rodičům a jejich dětem.

 

Na všechny se těšíme 4. září 2023.

                                                                                                     Mgr. Eva Pěchová