Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Obrana se týká všech II

Obrana se týká všech IIDatum konání:
13.11.2019

Obrana se týká všech

 

Naše škola se zapojila do projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Obrana se týká všech. Cílem projektu je seznámit žáky se zásadami a odpovědností za obranu vlasti. Obranou vlasti se nemíní jen vojenská povinnost v případě napadení našeho státu nepřítelem, ale i povinnosti občanů při nejrůznějších mimořádných událostech – povodních, požárech atd.

Školu navštívili dva lektoři ze spolku Presafe. Žáci byli nejprve seznámeni se svými povinnostmi při vzniku mimořádných událostí a to velmi poutavou formou. Velmi se jim líbila zejména videa z činnosti Armády České republiky, Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru České republiky.

Poté následoval druhý blok, ve kterém žáci prezentovali hrdiny z místa bydliště. Nikol Bendová prezentovala letce Františka Březovského, jehož pamětní deska je umístěna na budově školy. Magdalena Olahová mluvila o generálu Karlu Klapálkovi, jehož poslední válečné velitelské stanoviště bylo umístěno ve Stříbrnicích. A Kristína Hrubá představila generála a prezidenta Ludvíka Svobodu, který působil v Kroměříži a je tam také pohřben. Po skončení prezentací žákovských prací lektorka diskutovala s žáky nad tím, kdo je to hrdina a jaké jsou různé typy hrdinství.

Na závěr dostal každý žák pamětní diplom.

Fotografie z celé akce naleznete ve fotogalerii.

Pavel Navrátil

Základní škola Svatopluka Čecha