Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dlabání misek na SŠ řezbářská Tovačov

Dlabání misek na SŠ řezbářská TovačovWorkshop na Střední škole řezbářské v Tovačově: Žáci 8. a 9. třídy si vyzkoušeli dlabat misky z lipového dřeva

Dne 15. května jsme s žáky 8. a 9. třídy navštívili Střední školu řezbářskou v Tovačově. Nejprve jsme si prohlédli úžasné práce ze dřeva, které vytvořili místní studenti. Pak jsme se přemístili do dílny vyzkoušet si své řezbářské dovednosti. Workshopu se zúčastnilo celkem 9 žáků, kteří se s nadšením pustili do práce s dlátem a lipovým dřevem.

Pod vedením zkušených odborných mistrů a za pomoci místních studentů se žáci učili základní techniky dlabání a postupně tvořili misky z lipového dřeva. I když pro některé z nich to byla jejich první zkušenost s řezbářstvím, ukázali se jako velmi šikovní.

Odebírali dlátem jednotlivé třísky a propracovávali se k finálnímu tvaru misky. Po dvou hodinách trpělivé práce jim byl odměnou nejen hotový výrobek, ale také pochvala od mistrů odborné výuky.

Workshop na Střední škole řezbářské v Tovačově se stal pro žáky skvělou zkušeností.

Fotogalerie